راهنمای خرید ماشین لباسشویی

on .

ماشین لباسشویی از جمله لوازمی است که در بیشتر خانه های امروزی وجود دارد.حداکثر مصرف ماشین لباسشویی حدود 35 کیلو وات ساعت است.بیشتر این انرژی برای گرم کردن آب مصرف می شود. به این ترتیب، هنگام خرید این وسیله نیز توجه به برچسب انرژی بسیار مهم است .ماشین های لباسشوی با با خصوصیت و طرحهای مختلفی تولید می شوند.تولید کنندگان این ماشین ها با تغییر مداوم شکل و اجزای داخلی آنها سعی دارند از هر نظر تولید خود را کامل تر کنند . در حال حاضر ماشین ها موجود در بازار یکی از دو نوع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک هستند. نوع اتوماتیک نیز به دو صورت دوقلو ( دارای قسمت های شستشو و خشک کن لباس ) و ساده یا سطلی در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد. توصیه می کنیم ظرفبت ماشین لباسشویی را مطابق با تعداد افراد خانواده و مقدار لباس های کثیف در هر هفته انتخاب کنید.

 موارد مهم در انتخاب مناسب ترین ماشین لباسشویی

اولین و مهمترین نکته در انتخاب ماشین لباسشویی توجه به استاندارد بودن و رتبه برچسب انرژی آن است.بدون توجه به این فاکتورها هرگز اقدام به انتخاب نکنید.

این دستگاه در هفته حدود یکی دو بار استفاده می شود. بهتر است قبل از خرید به پارامتر های اصلی این دستگاه توجه کنید.

با توجه به تعداد اعضای خانواده و میزان لباسهای قابل شستشو در هر بار ظرفیت لباسشویی را انتخاب کنید .

لباسشویی های تمام اتوماتیک معمولا با حداکثر ظرفیت 5،6،7 و 8 کیلوگرم ساخته می شوند.

مسلما میزان پولی که برای خرید این دستگاه در نظر می گیرید یکی از عوامل مهم تعیین کننده در انتخاب آن است. اما باید توجه داشته باشید که با کمی بیشتر کردن این مبلغ ، می توانید گزینه بهتری بدست آورید.

وجود برنامه های متنوع در ماشین لباسشویی به شما اجازه می دهد که برنامه شست و شو را متناسب با نوع و جنس لباسها انتخاب کنید و نتیجه بهتری نصیبتان شود .بعضی از دستگاههای جدید علاوه بر برنامه های از پیش تعیین شده ، این امکان را برایتان فراهم می آورند که به دلخواه خود برنامه ای را برای شستشو تنظیم کنید.در صورتی که توانایی و حوصله چنین کاری را دارید، بدانید که خرید این دستگاهها خالی از لطف نیست.

اگر محل قرار گرفتن ماشین لباسشویی شما به شیر آب گرم نزدیک است .پیشنهاد می کنیم دستگاههای دارای دو ورودی آب ( اصطلاحا دارای دو شیر ) را بخرید.در این گونه ماشین ها اگر برای شستشو دمای بالایی نیاز باشد مقداری از اب گرم از طریق شیر تامین و در نتیجه انرژی کمتری مصرف می شود. در غیر اینصورت ، المنت دستگاه به تنهایی باید دمای مطلوب آب را تامین کنید.

سرعت خشک کن که با واحد دور در دقیقه مشخص می شود از دیگر مشخصه ها یک ماشین لباسشویی است.اگر برای خشک کردن لباسها محدودیت دارید یا ترجیح می دهید که آنها را به صورت نیمه خشک یا خشک از لباسشویی خارج کنید ، بهتر است ماشین لباسشویی با دور خشک کن بیشتر انتخاب کنید.

ماشین لباسشویی های ایرانی معمولا دور خشک کن 500، 600، 700 و یا 800 دارند. این مشخصه در ماشین لباسشویی های خارجی 600،800،1000،1200،1400، یا 1600 است.البته این اعداد حداکثر سرعت را نشان می دهند دستگاهی که دور خشک کن 1200 دارد، هنگام خشک کردن لباسها می تواند با سرعت های 600،800،1000 کارکند.

این که چه ماشین لباسشویی از همه بهتر است ، سوالی است که در مود هیچ وسیله برقی نمی توان به طور قطعی به آن پاسخ داد. آن هم در حالتی که وسایل برقی حتی در اولین روز استفاده خود با احتمال خرابی روبه رو هستند ! اما نکته قابل توجه در این زمینه مدت زمان ضمانت و نوع خدمات پس از فروش است.

بیشتر ماشین های لباسشویی عرض 60 و ارتفاع 85 سانتی متر دارند. پیش از خرید ،فضای مناسب نصب آن را معین کنید.

در ضمن ، ماشین های لباسشویی با برچسب مصرف انرژی پایین گرانترهستند هرچند قیمت اولیه آنها پایین تر باشد.

توجه کنید که ماشین لباسشویی چه امکاناتی را برای شستشو به شما می دهد.شستشو با آب سرد ،شستشو با درجه حرارت پایین آب و امکان تعیین تعداد دور آبکشی در دقیقه از جمله امکانات مفیدی هستند که می توانند در کاهش مصرف انرژی موثر باشند.

ماشین هایی که دربشان در قسمت جلوی آنها قرار دارد بسیار کمتر از ماشین هایی که درب آنها در قسمت بالا است آب مصرف می کنند.بعضی از انواع ماشین های لباسشویی با درب از جلو فقط به اندازه 33 درصد دیگر ماشین لباسشویی ها مصرف آب دارند.پس به میزان مصرف آب دستگاه هم توجه کنید.شستشو در ماشین های درب از جلو نیز بهتر انجام می شود.

خبرنامه

جهت ارائه مطالب جدید پست الکترونیک خود را وارد نمایید .