راهنمای خرید یخچال فریزر و ساید بای ساید

on .

راهنمای خرید یخچال فریزر و ساید بای ساید

هنگام خرید یخچال فریزر و ساید بای ساید ، توجه به ظرفیت  و میزان مصرف برق آن بسیار با اهمیت است.هر چه تعداد افراد یک خانواده بیشتر باشد، یخچال فریزر و ساید بای ساید نیز باید بزرگتر باشد.همچنین هنگام خرید یخچال فریزر و ساید بای ساید باید به نشان  استاندارد  و موارد ایمنی توجه کرد.توجه به محلی که می خواهید یخچال فریزر و ساید بای ساید را در آنجا قرار دهید نیز مهم است  تا بدانید یخچال مورد نظرتان چه اندازه ای باید داشته باشد.باز و بسته کردن در یخچال فریزر و ساید بای ساید باعث استهلاک آن، فعالیت بیشتر موتورش و نیز مصرف برق بیشتر می شود. بهتر است تا حد امکان از یخچال فریزر و ساید بای ساید هایی استفاده کرد که روی در آنها آبسرد کن و یخساز  وجود دارد.

در اینجا بعضی از  ملاک هایی که هنگام خرید یخچال فریزر و ساید بای ساید باید آنها از آنها آگاه باشید، به شما معرفی می شوند.

وقتی برای خرید یخچال فریزر و ساید بای ساید به بازار لوازم خانگی می روید، حتما عواملی چون ظرفیت  مورد نیاز و هزینه ای را که می توانید بپردازید، در نظر بگیرید. توجه داشته باشید که تنوع محصولات  در بازار می تواند  به سادگی شما را دچار سردرگمی کند.

ابتدا لازم است تا بدانید که ظرفیت مورد نیازتان چقدر است. اگر تازه کار نباشید، حساب دستتان است و به راحتی ظرفیت مورد نیاز را تعیین می کنید. اما آنهایی که در این کار مهارت ندارند، بدانند  که به طور متوسط،  یک خانواده دو نفره به 160 تا 200 لیتر  ظرفیت احتیاج دارد.به ازای هر نفر اضافه هم باید 20  لیتر  دیگر در نظر گرفته شود.

ظرفیت یخچال فریزر و ساید بای ساید به عادات خرید  و نوع تغذیه شما هم بستگی دارد.اگر بیشتر سبزیجات مصرف می کنید، یخچال بزرگتری بخرید.چنانچه هفته ای یک بار به خرید می روید نیز ظرفیت را قدری بیشتر در نظر بگیرید.

مصرف انرژی هم یکی از نکات مهم در انتخاب  مدل مورد نظر است.

مدل هایی که فریزر آنها در قسمت بالا قرار گرفته است  عموما بین 7 تا 13 درصد مصرف انرژی کمتری دارند.مدل هایی که ذوب برفک اتوماتیک ندارند ( defrost) هم حدود نصف یخچال فریزر و ساید بای ساید های مجهز به این سیستم انرژی مصرف می کنند.

اشکال نوع اول این است که هرچند وقت یک بار باید برفکش را تمیز کرد  تا مصرف انرژی در آن بهینه باشد.یخچال  فریزر و ساید بای ساید هایی که یخساز اتوماتیک یا آبخوری روی درشان دارند ، 14 تا 20 درصد بیشتر انرژی مصرف می کنند.ناگفته نماند که هزینه خرید این نوع یخچال فریزر و ساید بای سایدها  نیز بیشتر از مدلهای دیگر است.

از نظر مصرف انرژی ،یخچال فریزر و ساید بای سایدهای 16 تا 20 فوت اقتصادی تر هستند.واضح است  که هر قدر  اندازه یخچال فریزر و ساید بای ساید بزرگتر باشد ، مصرف انرژی آن نیز بیشتر است. البته  خرید یخچال فریزر کوچکتر نیز موجب می شود  تعداد دفعات مراجعه شما به سوپر مارکت بیشتر شود.

هر سه یا چهار هفته یکبار یخچال فریزر و ساید بای ساید را از برق در بیاورید.زیر آن را جارو برقی بکشید  و داخلش را با جوش شیرین  و آب سرد تمیز کنید تا بوی ماندگی نگیرد. داخل یخچال فریزر  و ساید بای ساید غذای داغ قرار ندهید.

اگر در منطقه ای زندگی می کنید که برق آن همیشه نوسان دارد، برای یخچال فریزر های اروپایی و آمریکائی حتما ترانس 2 کیلو وات بخرید.

بیشتر یخچال فریزر و ساید بای سایدهای جدید سیستم برفک آب کن اتوماتیک دارند، به طوری که خود یخچال فریزر و ساید بای ساید بدون دخالت شما  و در زمان لازم برفک ها را آب می کند. به این ترتیب مصرف انرژی کاهش می یابد .

به میزان مصرف انرژی یخچال  فریزر و ساید بای ساید بی توجه نباشید. آزمایش های علمی  نشان می دهند. که یخچال فریزر و ساید بای ساید هایی با ظرفیت  و امکانات همانند، اما ساخت کارخانه های متفاوت  دارای مصرف انرژی متفاوتی  هستند  به طوری که گاه  میزان مصرف انرژی  یکی نسبت به دیگری به دو برابر می رسد.هنگام خرید ، ضمن توجه به اطلاعات  مندرج در برچسب انرژی، بد نیست از فروشنده  درباره مصرف  انرژی آن نیز سوال کنید.

 

واژه نامه:

نمایشگر دیجیتال میزان درجه حرارت ، نوع قالب یخ ،فعال بودن آبسردکن  و ... را نشانه می دهد.

کنترل سرمایش

میزان سرمای یخچال فریزر و ساید بای ساید بیشتر به صورت دستی  و مکانیکی قابل تنظیم است.

برفک زدایی

بیشتر یخچال فریزر و ساید با سایدهای امروزی برای جلوگیری از تولید برفک به این قابلیت مجهزند.

کنترل  دما برای گوشت و سبزیجات

طبقه مخصوصی در بعضی از یخچال فریزر و ساید با سایدها وجود دارد  که می توان رطوبت و دما ی ان را برای نگهداری گوشت  و سبزیجات به طور خاص تنظیم کرد.

محفظه بار

بخش تعبیه شده روی درب یخچال فریزر و ساید بای ساید است که بیشتر برای نگه داری  بطری های نوشیدنی  مورد استفاده قرار می گیرد.

تصفیه هوا( بوگیر)

هر یک از مواد غذایی بوی مخصوص به خود را دارند. کنار هم قرار دادن این مواد  باعث می شود روی مزه و بوی یکدیگر تاثیر بگذارند و کیفیتشان نامطلوب شود.سیستم بوگیر از این مسئله جلوگیری می کند.

آژیر خطر (Alarm)

در صورت بازماندن درب یخچال یا فریزر بیش از زمان مشخص شده، آژیر خطر به صدا در می آید.

فیلتر تصفیه آب و یخ

بخش آبریز و یخساز  برخی یخچال فریزر و ساید بای ساید ها به اب شهری متصل است.از آنجا که آب شهری املاح بسیاری دارد، فیلتر برای جلوگیری از رسوب  املاح و آسیب رسیدن  به این یخچال ها  در آنها تعبیه شده است. این فیلتر  املاح آب را می گیرد  و به اصطلاح آن را سبک می کند.

برچسب انرژی

این برچسب امکان آگهی از میزان مصرف برق  و آب و همچنین سر و صدای دستگاه را برای شما فراهم می کند. این میزان از Aتا Gدسته بندی شده است. Aکمترین و Gبیشترین هزینه مصرف برق را برای شما دارد.

نکات لازم در نگه داری یخچال

برای دوام بیشتر یخچال به این نکات توجه کنید:

 •     یخچال فریزر و ساید بای ساید را در جایی قرار دهید که دور از وسایل حرارتی از قبیل اجاق گاز،فر و آبگرمکن باشد.
 •     پشت یخچال فریزر و ساید بای ساید حداقل باید  10 الی 15 سانتیمتر از دیوار فاصله داشته باشد.
 •     ترجیحا درب یخچال فریزر و ساید بای ساید را برای مدت زمان زیادی باز نگذارید.
 •     یخچال فریزر و ساید بای ساید باید از سطح زمین فاصله داشته باشد تا بدین ترتیب سطح پایینی یخچال فریزر و ساید بای ساید  دچار پوسیدگی و زنگ زدگی نشود.
 •     برای افزایش طول عمر ، نوار دور یخچال فریزر و ساید بای ساید همیشه باید تمییز باشد.(سطح تماس آن بایخچال و بالعکس نیز باید تمییز باشد، نه قدرت چسبندگی آهنربای آن بیشتر شود ).
 •     در زمستان از درجه های 1 تا 2 و در تابستان از درجه های 2 تا 4 استفاده شود.
 •     برای مسافرت های طولانی بهتر است یخچال را از برق جدا کنید.
 •     به هنگام جابجائی حتما آن را به صورت ایستاده حمل کنید،به طوری که قسمت موتور در پایین و قسمت راس یخچال فریزر و ساید بای ساید همیشه به سمت بالا باشد.
 •     برای تمییز کردن یخچال فریزر و ساید بای ساید هیچگاه از آب استفاده نکنید و همیشه از دستمال نمدار  و سپس خشک  استفاده کنید.
 •     حتی الامکان  برای تمامی وسایل الکتریکی  و الکترونیکی  از جمله یخچال فریزر و ساید بای ساید در منزل از ترانس  استفاده کنید.در صورت  نبودن ترانس در هنگام قطع برق،یخچال فریزر و ساید بای ساید را از برق در آورده  و حدودا 10 الی 15 دقیقه  بعد از وصل شدن برق خانه ، دوشاخه را به برق بزنید.
 •     برای جدا کردن مواد غذائی  از داخل یخچال فریزر و یا یخدان هرگز  از چاقو  و وسایل تیز استفاده نکنید.
 •     محل قرار دادن بطری در یخچال فریزر و ساید بای ساید نباید زیاد سنگین شود، زیرا این امر  سبب شکستگی  این قسمت شده  و در ضمن  درب نیز ، اسیب خواهد دید.
 •     کندانسور یخچال فریزر و ساید بای ساید یا همان رادیاتور مشکی که در پشت یخچال قرار دارد ، هر ساله باید یک یا دو بار ، جهت کندکسیون  و گردش بهتر حرارت ، تمییز شود.
 •     قسمت موتور یخچال فریزر و ساید بای ساید را نیز با جاروبرقی  یا سشوار تمییز کنید تا مخفیگاه سوسک ها نشود.
 •     بعد از تمییز کردن یخچال فریزر و ساید بای ساید درب آن را چند ساعت  باز بگذارید تا بو های نامطبوع  از یخچال خارج شود.
 •     در صورت بروز هر گونه مشکلی، با نمایندگی رسمی آن تماس بگیرید و از تعمیر یخچال فریزر و ساید بای ساید بدون آگهی لازم خودداری کنید.
 •     به تعمیر گاههای متفرقه  هرگز اطمینان نکنید و حتما از طریق خود شرکت  تولید کننده اقدام به تعمیر  آن کنید.


اگر می خواهید یخچالتان کمتر برق مصرف کند....

در هر خانه ای یخچال فریزر و ساید بای ساید پر مصرق ترین وسایل برقی هستند زیرا 24 ساعت شبانه روز را در تمام سال بی وقفه کار می کنند

با عمل به 8 توصیه ساده زیر ، قبض برقتان سبک تر شده  و به عمر یخچال فریزر و ساید بای ساید افزوده خواهد شد:

 •     مرتب برفک های یخچال و فریزرتان را تمییز کنید تا به صورت قشر ضخیمی از یخ درنیاید.هر سال یکبار ، نرده های پشت یخچال  را از گرد و غبار تمییز کنید.قشر یخ داخل فریزر اگر حدود 3 سانت شود، دو برابر برق مصرف می کند تا برودت دستگاه را حفظ کند.
 •     بهتر است  یخچال فریزر و ساید بای ساید را در محل خنک قرار دهید .مصرف دستگاه به درجه حرارت  محیط اطرافش بستگی دارد. مثلا چنانچه به جای محیط 18 درجه سانتیگراد  در محیطی با دمای 28 درجه سانتیگراد باشد  مصرف برق آن 38 درصد افزایش پیدا می کند.
 •     درب یخچال فریزر و ساید بای ساید را کمتر باز بگذارید با این کار تا 5 درصد در مصرف برق صرفه جویی می کنید.
 •     یخهای مواد خوراکی منجمد شده را در داخل یخچال آب کنیدبا این کار دو فایده برایتان دارد ، در مصرف حرارت پخت این مواد صرفه جویی می شود و یخچال به کمک سرمای آزاد شده  از مواد منجمد، انرژی کمتری مصرف می کند.
 •     قبل از باز کردن  درب یخچال فریزر و ساید بای ساید ، چیز هایی را که خریده اید و می خواهید در یخچال قرار دهید، کاملا آماده کنید.
 •     جدار داخل یخچال فریزر و ساید بای ساید را با محلول جوش شیرین و آب هر چند وقت یکبار تمییز کنید
 •     از کنار هم چیدن و چسباندن ظروف داخل یخچال فریزر و ساید بای ساید جهت گردش هوا جلوگیری کنید.
 •     اطمینان حاصل کنید  یخچال فریزر و یا ساید بای ساید بر روی یک سطح تراز  قرار گرفته  و درب آن به طور کامل بسته می شود.

خبرنامه

جهت ارائه مطالب جدید پست الکترونیک خود را وارد نمایید .