دستگاهی برای سریع خوابیدن

on .

 

بیدار شدن 3 دقیقه یکبار برای خواب بهتر
خواب برای حفظ سلامتی اهمیت زیادی دارد. در طول خواب است که بدن ما خود را بازسازی کرده و التیام می بخشد احتمالاً بسیاری از شما با مشکل بی خوابی مواجه هستید و شاید حتی این مشکل زندگی تان را به شدت تحت تأثیر قرار داده باشد.
محققان استرالیایی دستگاه جدیدی را ابداع کرده اند که فرد را سه دقیقه یکبار پس از خوابیدن بیدار می کند تا الگوی خواب وی را مجددا آموزش دهد.

ردیاب Thim چیست؟

ردیاب خواب Thim برای آموزش به مبتلایان به بی خوابی برای سریع تر خوابیدن طراحی شده است.

این دستگاه پوشیدنی کوچک که توسط دانشگاه فلیندرز استرالیا ابداع شده، چرخه های خواب کاربر را طی یک هفته مجددا تنظیم می کند و این کار را با کمترین میزان اختلال انجام می دهد.

سازندگان مدعی هستند که این دستگاه به چرت زدن های بهتر و همچنین ردیابی دقیق تر خواب کمک خواهد کرد.

در حال حاضر دستگاههای متنوع ردیاب خواب در بازار وجود دارد که الگوهای خواب را پیگیری کرده و از این اطلاعات برای ارائه نکاتی به منظور خواب شبانه بهتر استفاده می کنند.تجربه ی سریع خوابیدن

ردیاب Thim یک نقش فعال تر و علمی تر را در ارتقای الگوهای خواب ایفا می کند. محققان دریافتند که افراد دارای مشکلات خواب می توانند از طریق فرآیندی موسوم به آموزش مجدد، یاد بگیرند که سریع تر به خواب بروند. طی این فرآیند، افراد بطور مداوم احساس خواب آلودگی را تجربه می کنند.

دانشمندان مدعی هستند که تنها یک ساعت خواب مغشوش در پنج شب متوالی برای تنظیم مجدد عادات خواب فرد کافی است.

این دستگاه که روی انگشت پوشیده می شود، نتیجه 10 سال تحقیق دانشگاهی برای ارتقای خواب است. این فناوری هر دقیقه در دست ارتعاش ایجاد می کند. چرخاندن انگشتر در انگشت به آن می فهماند که کاربر بیدار است و دستگاه مجددا در هر دقیقه به کار خود ادامه می دهد تا به خواب رفتن کاربر، دیگر هیچ واکنشی دریافت نکند.

بیدار شدن هر 3 دقیقه از خواب

در مرحله بعد، Thim هر سه دقیقه یکبار ارتعاش ایجاد کرده و کاربر را بیدار می کند. از آنجایی که این افراد هنوز به خواب عمیق نرفته اند، این ارتعاشات به شکل ملایمی در خواب آن ها اختلال ایجاد می کند. این اختلال سه دقیقه یکبار تا یک ساعت ادامه پیدا می کند و دستگاه پس از آن غیرفعال می شود.

این ردیاب از طریق اپلیکیشن iOS و اندروید به نظارت بر داده های رایج پرداخته و یک نمره خواب را محاسبه می کند.         

خبرنامه

جهت ارائه مطالب جدید پست الکترونیک خود را وارد نمایید .