دستگاه جدید ال جی که میکروب های دستگیره پله برقی را از بین می برد

on .

 

یکی از راه های انتقال بیماری های واگیردار، تماس دست با دستگیره پله برقی ها در اماکن عمومی است که معمولاً به دلیل استفاده روزمره توسط هزاران نفر، ریسک وجود عوامل بیماری زا روی آن ها بسیار زیاد است.

حال شرکت «LG Innotek» به عنوان یکی از زیرمجموعه های کمپانی بزرگ ال جی، ابزار جدیدی را توسعه داده که با استفاده از اشعه UV، میکروب های موجود روی دستگیره پله برقی ها را از بین می برد.

دستگاه مورد بحث «Clear Win» نام داشته و انرژی مورد نیاز خود را از حرکت پله برقی تامین می کند. بنا به ادعای سازنده، Clear Win می تواند از طریق نور فرابنفش با طول موج  278 نانومتری (که توسط لامپ های LED تولید می شود)، DNA میکروب ها را متلاشی کرده و تا 99.99 درصد از عوامل بیماری زای موجود روی دستگیره پله برقی ها را از بین ببرد.

روش ال جی برای حذف باکتری ها و ویروس ها، احتمالاً از متدهای موجود برای پیشگیری از انتقال بیماری ها مؤثرتر خواهد بود؛ چرا که میکروب ها را پیش از تماس با بدن از بین برده و ریسک بیماری را حداقل در زمان استفاده از پله برقی، به طرز چشمگیری کاهش می دهد.

گفتنی است طراحی و توسعه Clear Win از سوی ال جی نشان می دهد که شرکت کره ای علاوه بر تولید تلویزیون های بزرگ OLED و اسمارت فون های مختلف، علاقه مند به بهبود بهداشت جوامع نیز هست و احتمالاً با تولید انبوه و به کارگیری فناوری جدید کمپانی مذکور، شاهد نتایج جالبی در زمینه کاهش شیوع بیماری های واگیردار در شهرهای شلوغ خواهیم بود.

خبرنامه

جهت ارائه مطالب جدید پست الکترونیک خود را وارد نمایید .