ساخت حسگری برای اندازه گیری فشار خون توسط محققین

on .

 

 محققین آمریکایی موفق به توسعه یک فناوری جدید شده اند که به کمک آن می توان با لمس نوک انگشت نمایشگر موبایل ها را قادر به تشخیص فشار خون کاربر ساخت.مهندسین مشارکت کننده در این طرح تحقیقاتی باور دارند که بزودی شاهد بکاررفتن نسخه نهایی آن در بسیاری از موبایل ها در آینده خواهیم بود.

این تکنولوژی را می توان با سنسور اثر انگشت ادغام کرد تا به سرعت با باز شدن موبایل ها توسط کاربر میزان دقیق فشار خون کاربر اندازه گیری شود.همچنین می توان سنسور مورد بحث را در سایر گجت های پوشیدنی و حتی هدفون ها تعبیه کرد بدون آن که تغییری در اندازه و عملکرد آن ها ایجاد شود.
در این تکنولوژی جدید برای تعیین میزان فشار خون نویزهای ایجاد شده در اثر انقباض و انبساط رگ ها را شنود می کند تا از این طریق شدت فشار خون تعیین شود.فناوری این شرکت تست های متعددی را پشت سر گذاشته وصحت نتایج آن پس از مقایسه با صدها مجموعه داده معتبر به اثبات رسیده است.
علاوه بر اسمارت فون این کمپانی بدنبال تولید یک ابزار مستقل با استفاده از تکنولوژی اختصاصی خود به منظور استفاده در بیمارستان ها و مراکز درمانی است تا روند تعیین و رصد فشارخون بیماران بیش از پیش ساده و سریع تر شود.       

خبرنامه

جهت ارائه مطالب جدید پست الکترونیک خود را وارد نمایید .