ساخت دستکش هوشمند با توانایی ترجمه زبان اشاره به نوشتار

on .

دانشگاه علم و فناوری تایوان در حال کار بر روی ساخت دستکش هایی است که قابلیت ترجمه ی ایماهای زبان اشاره به متن را دارند.البته این طرح جدید و تازه نیست و تلاش هایی قبل از این در چنین زمینه ای صورت گرفته است.

این کمپانی در اصل توسط گروهی تاسیس شد که بدنبال ایجاد روشی کم دردسر و بهتر برای کنترل اشیای واقعی در داخل دنیای مجازی بودند اما چنین روشی آن ها را به این نتیجه رساند که همان سخت افزار می تواند به میزان کافی برای شناسایی حرکت دست های افراد و همچنین خمیدگیهای انگشتان مناسب باشد.

این دستکش ها در مقایسه با سایر دستکشهای بکار رفته برای تشخیص زبان اشاره دارای چیرگی و ظرافت و همینطور خوشدستی بیشتری است.محفظه ی تعیبه شده برای نگه داشتن باتری‌های سیستم و چرخش‌سنج (ژیروسکوپ) آن کاملا کوچک و مناسب است و با وجود کوچک بودن محفظه، هر کدام از دست‌ها دارای ذخیره‌ی توان کافی برای کار کردن به مدت هشت ساعت به‌طور پیوسته را دارند.

با این وجود مشکلاتی در پیرامون این دستگاه وجود دارد.از جمله این مشکلات می توانیم به پیچیدگی و گستره ی زبان چینی در مقایسه با سایر زبان ها اشاره کنیم. سخنگوی کمپانی در گفتگویی که در کامیپوتکس در تایپه داشته، اظهار کرده است که بیشتر گوشی‌های هوشمند موجود در بازار دارای ظرفیت کافی برای نگه داشتن تمامی داده‌های مربوط به این دستگاه برای پوشش دادن زبان اشاره‌ی متداول نیستند.

هنوز هیچ حرفی در مورد زمان عرضه ی این دستکش ها به بازارها بیان نشده است اما انتظار می رود در آینده ی نسبتا نزدیک شاهد حضور این دستگاه در بازار باشیم.

خبرنامه

جهت ارائه مطالب جدید پست الکترونیک خود را وارد نمایید .