سامسونگ به کمک افراد دچار اختلال کور رنگی می رود

on .

   سامسونگ قصد دارد تا به وسیله نرم افزاری با عنوان «SeeColors» به کمک افراد دچار اختلال کور رنگی برود. اگرچه نرم افزار مذکور به تنهایی بخش مهمی از برنامه سامسونگ برای کمک به افراد مبتلا به CVD است اما تنها قدم کره ای ها در این مسیر نیست.  این شرکت با همکاری کمپانی مجارستانی با نام «Colorlite» اپلیکیشن مذکور را طراحی کرده که علاوه بر موبایل، روی برخی از تلویزیون های مبتنی بر تایزن نیز در دسترس خواهد بود.

اپلیکیشن «SeeColors» ابتدا با انجام آنالیزهایی سطح اختلال کور رنگی فرد را تشخیص داده و سپس تنظیمات مورد نیاز را به تلویزیون انتقال می دهد. زمانی که نرم افزار موفق شد سطح اختلال کاربر را تشخیص دهد، تلویزیون را به گونه ای کالیبراسیون خواهد کرد که شخص بتواند تصویری رنگارنگ و مشابه با افراد دیگر مشاهده کند.

غول تکنولوژی کره اشاره کرده که نرم افزار مذکور از سال 2016 روی تمام تلویزیون های SUHD نصب شده و یا در دسترس است، اما اپلیکیشن تلفن همراه در حال حاضر تنها در کشورهای رومانی، مجارستان و بلغارستان از طریق پلی استور و یا گلکسی اپ استور قابل دریافت است.

جالب است بدانید که هم اکنون 300 میلیون نفر از اختلال کور رنگی رنج برده و این اقدام سامسونگ برای توسعه «SeeColors» می تواند حداقل روی زندگی افراد مورد اشاره تأثیر بسزایی داشته باشد 

خبرنامه

جهت ارائه مطالب جدید پست الکترونیک خود را وارد نمایید .