سوپراسپرت الکتریکی الکسترا، سریع‌ترین خودروی دنیا خواهد بود

on .

 

 

شرکت استارتاپ الکسترا در کشور سوئیس قرار دارد و بتازگی در دنیای خودرو به عنوان برند تازه وارد و ناشناخته محسوب می شود.این شرکت امیدوار است اولین محصول خود را در کلاس ابرخودروهای الکتریکی تا 1 سال دیگر آماده فروش کند.الکسترا به احتمال زیاد قبل از تسلا موفق به عرضه ی یک سوپراسپرت تمام برقی خواهد شد.         
مهمترین فرق بین الکسترا با دیگر ابرخودروهای دنیا  4در و 4صندلی بودن آن است.از طرفی دیگر تمام شاسی این مدل از فیبر کربن ساخته خواهد شد و دو موتور الکتریکی تامین کننده ی قدرت الکسترا هستند که جمعا 680 اسب بخار همراه دارند.مهندسان این شرکت ادعا می کنند که خودروهای آنها توانایی رسیدن به سرعت 100کیلومتر بر ساعت را در 2.3 ثانیه دارا خواهدبود تا پر شتاب ترین سواری استاندارد تاریخ خودروسازی جهان باشد ظرفیت دقیق باتری‌های الکسترا مشخص نیست؛ اما قرار است با یک‌بار شارژ کامل، مسافتی نزدیک به 600 کیلومتر را طی کند.

هرچند شرکت الکسترا در کشور سوئیس قرار دارد اما خط مونتاژ ابرخودروی این برند، در اشتوتگارت آلمان فعالیت خواهد داشت. تولید این مدل، محدود به 100 دستگاه خواهد بود و بنا به اظهار نظر مدیر عامل الکسترا، قیمتی در محدوده‌ی 600 تا 750 هزار دلار خواهد داشت.
تولید یک ابرخودروی الکتریکی پیچیده تر از فرآیند طراحی و ساخت یک مدل معمولی است و اصولا از همکاری چند شرکت مختلف حاصل می شود که با توجه به احداث خط تولید الکسترا در اشتوتگارت، این احتمال وجود دارد که برندهای نام‌آشنا و مشهور آلمانی، ساخت قطعات مختلف این سوپراسپرت را به عهده داشته باشند.
، امروزه خودروهای EP9 و رایمک، مشهورترین ابرخودروهای الکتریکی جهان هستند. مدل نیو EP9 که به عنوان سریع‌ترین خودروی تاریخ نوربرگ‌رینگ شناخته می‌شود، هنوز فروش خود را آغاز نکرده؛ اما رایمک کانسپت وان، از سال 2014 به تعداد 8 دستگاه تولید شده است و قدرت‌مندترین خودروی الکتریکی و استاندارد دنیا محسوب می‌شود. رایمکبا موتورهای برقی خود، 1088 اسب بخار قدرت و 1600 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند تا ظرف 2.8 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد و نهایت سرعت 305 کیلومتر بر ساعت در اختیار داشته باشد. این خودروی ساخت کشور کورواسی، همراه باتری‌های لیتیوم یون به ظرفیت 82 کیلووات ساعت، با هر بار شارژ کامل، مسافتی نزدیک به 500 کیلومتر را می‌پیماید. قیمت رایمک کانسپت‌ وان در زمان عرضه حدود 1 میلیون دلار بود و قرار است به‌زودی با مدل جدیدی جایگزین شود. نسخه‌ی کانسپت S، دیگر محصول رایمک است که مخصوص پیست طراحی شده و با پیشرانه‌ای به قدرت 1384 اسب بخار، در 2.5 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.   

خبرنامه

جهت ارائه مطالب جدید پست الکترونیک خود را وارد نمایید .