کشف روشی برای مشاهد افراد در پشت دیوار به کمک وای فای

on .

 

همانطور که می دانیم امواج وای فای ازلابه لای دیوارها رد میشوند به همین دلیل است که می توانیم مودم را در هرجای خانه قرار دهیم و در تمامی اتاق ها به شبکه متصل شویم.با این وجود تمام امواج خارج شده از مودم به لپ تاپ یا تبلت یا موبایل ما نمیرسد بلکه بخش زیادی از آن به اشیا یا افراد حاضر در محیط برخورد می کند و کم و بیش بازتاب می شوند.
دانشمندان آلمانی از همین موضوع برای ساخت هولوگرام و اسکن 3بعدی اشیا داخل محیط استفاده کرده اند.فیلیپ هال دانشجوی فیزیک دانشگاه فنی مونیخ می گوید: با استفاده از امواج وای فای براحتی می توان اتاق را اسکن کرد.به عقیده ی وی فناوری توسعه یافته آنها هنوز در مراحل ابتدایی قرار داشته و قدرت تفیکیک محدودی را ارائه می دهد.
گفتنی است توانایی مشاهده محیط داخلی از طریق وای فای از چندین سال قبل وجود دارد مثلا یک یا دو آنتن وای فای می توانند اشیا یا افراد متحرک در محدوده ی خودشان را شناسایی کنند.
هال می گوید اسکن 3بعدی با وای فای کاربردهای گسترده ای دارد که مهمترین آنها در حوزه جاسوسی خواهد بود .البته تشخیص انسان های  زیر آوار پس از حوادث طبیعی و غیرطبیعی هم می تواند  به عنوان یکی از کاربردهای مفید این فناوری محسوب گردد .این محققین معتقدند با استفاده از یک بهپاد ظرف 20 الی 30 ثانیه می توان فضای داخل یک ساختمان را بطور کامل نقشه برداری کرد.

خبرنامه

جهت ارائه مطالب جدید پست الکترونیک خود را وارد نمایید .