ابداع تکنولوژی جدیدی که حس لامسه را به فناوری واقعیت مجازی افزوده است

on .

محققی به نام «پدرو لوپز» از آزمایشگاه تعاملات انسان و کامپیوتر در موسسه Hasso Plattner آلمان، به تازگی دیوایسی دو بخشی اختراع کرده که به فرد اجازه می دهد پس از پوشیدن هدست واقعیت مجازی، ضربات را حس کند. این وسیله Impacto نام دارد و دور بازو یا پای کاربر می پیچد و حس برخورد، همانند ضربه توپ فوتبال یا نیشگون گرفتن بازو را به او منتقل می کند.

یکی از عناصر این دیوایس بی سیم، نوعی لرزش خفیف است که به آنچه در دسته های اکس باکس هنگام انجام خطا در بازی ایجاد می شود، شباهت دارد. اما جذابیت اصلی Impacto زمانی هویدا می گردد که عنصر دوم آن وارد عمل می شود؛ این قطعه، دو الکترود روی عضله شما قرار می دهد تا حسی مشابه آنچه هنگام ماساژ ماهیچه های کوفته دریافت می کنید، منتقل شود.
در ادغام این دو حرکت با هم، مغز فریب می خورد و می توان گفت این روش چیزی شبیه ایجاد توهم در انسان است زیرا مغز انسان فشردگی عضله های بدن را به لمس تعبیر می کند؛ در صورتی که این طور نیست.
«ایمپکتو» با استفاده از دوربین ردیاب کینکت در اکس باکس می داند چگونه این شبیه سازی را صورت دهد. دوربین می تواند ببینید آیا شما در طول تماشای واقعیت مجازی ضربه ای را تجربه خواهید کرد یا خیر تا همزمان با آن لرزه لازمه را ایجاد کند

خبرنامه

جهت ارائه مطالب جدید پست الکترونیک خود را وارد نمایید .