«لامپ گیاهی» که با استفاده از باکتری ها، برق تولید می کند

on .

حفظ زیرساخت ها در جنگل های انبوه بسیار دشوار است زیرا این مناطق با انواع گیاهان پوشیده شده اند و احتمال وجود رطوبت شدید و جاری شدن سیل نیز در آنها بسیار زیاد خواهد بود. از این رو، روستاهایی که در چنین اقلیمی واقع شده اند با اینکه از آب و هوا و طبیعت عالی بهره مند هستند اما مشکلات خاص خود را نیز دارند. به همین دلیل محققان دانشگاه تکنولوژی کشور پرو به منظور برطرف نمودن این مشکل راهکاری خلاقانه و جالب کشف کرده اند: یک لامپ LED که انرژی خود را از گیاهان خانگی دریافت می نماید.

«لامپ گیاهی» اختراع شده توسط تیم تحقیقاتی UTEC، بیشتر بر استفاده از باکتری های مرتبط به زیستگاه گیاهان تکیه دارد و بدین ترتیب منبع نوریِ روشن تر و سالم تری از چراغ های نفتی است که اهالی روستای نیووو در حال حاضر از آنها استفاده می کنند.

برای ساخت لامپ مذکور، محققان یک توری فلزی در گلدان گیاهان قرار می دهند که انرژی خروجی از «ژئوباکتر»ها را جذب و آن را در یک باتری معمولی ذخیره می کند. این نیرو می تواند به مدت حداکثر دو ساعت در روز نور تولید نماید. در مورد ژئوباکترها نیز باید بگوییم نوعی میکرو ارگانیسم هستند که الکترون بیرون می دهند و از انرژی آنها می توان بهره گرفت.       

خبرنامه

جهت ارائه مطالب جدید پست الکترونیک خود را وارد نمایید .