ربات چهار چرخی که از دیوار راست بالا می رود

on .

 

 این ربات چهارچرخ همانند دیگر ماشین های کنترلی معمولی به نظر می رسد که قادر است روی زمین صاف راه برود. اما این موجود عجیب هنرهای بیشتری هم دارد. از جمله اینکه، ملخ هایش را خم و راست می کند و به راحتی شروع می کند به صورت عمودی روی دیوار بالا رفتن؛ کاری که دیگر محصولات موجود در بازار توان انجام آن را ندارند.

ربات همه فن حریف مذکور، VertiGo نام دارد و با همکاری موسسه تحقیقاتی دیزنی در زوریخ و ETH ساخته شده و از دو پیشران خم شونده برای حرکت روی دیوار استفاده می نماید. این روند شبیه فرضیه ای است که در ساخت اسباب بازی های Air Hogs RC مورد استفاده قرار گرفته، فقط در اندازه ای بزرگ تر و پکیجی پیشرفته تر.

به ادعای کمپانی دیزنی چنین پروژه هایی به منظور افزایش توان ربات ها برای انجام سفرهای داخل شهری بسیار مفید خواهند بود و می توان در امور مختلفی از آنها بهره گرفت. استفاده از دو پیشران به جای یک عدد این مزیت را دارد که محصول قادر باشد بدون سختی روی سطوح عمودی حرکت نماید، به این ترتیب که پیشران عقب برای قرار گرفتن روی دیوار و ملخ جلویی برای حرکت به سمت بالا مورد استفاده قرار می گیرند.

خوب است بدانید برای کاهش وزن این محصول، سازنده های آن صفحه مرکزی را از فیبر کربن ساخته اند و برای بخش های دیگر نیز از فناوری چاپ سه بعدی بهره گرفته اند.
    

خبرنامه

جهت ارائه مطالب جدید پست الکترونیک خود را وارد نمایید .